רגע לפני שמכינים את הילקוט

 
בכל ההתרגשות שמלווה את החזרה לבית הספר, חשוב לפנות זמן גם להכנה נכונה של הילד לשנת הלימודים החדשה ולאתגריה. אז מלבד רכישת הספרים, המחברות ושאר הציוד לביה"ס, הנה דרכים 4 להתכונן לחזרה ללימודים:
 
1. שיחה עם הילד: אני ממליצה מאוד לערוך שיחה עם הילד ולבדוק אילו יעדים הוא מציב לעצמו השנה. לדוגמה, השקעה יותר במתמטיקה ובשיעורי בית, הגשת עבודות בזמן וכו'. גם אם לילד לא יהיו תשובות מידיות, השיחה לכשעצמה מהווה התכווננות לחזרה ללימודים ותיתן לו חומר למחשבה.
 
2. הפקת לקחים מהשנה החולפת: אפשר לשוחח עם הילד על הניסיון של מהשנה שעברה, ומתוך כך לגבש מטרות לחיזוק, כגון השקעה במקצועות המגמה לגדולים יותר וקביעת שעה ייעודית לשיעורי בית לצעירים יותר.
 
3. הטרמת תכנים: פעילות מאוד מומלצת היא לשבת עם הילד ולעבור על ספרי הלימוד שלו. לא רק לעטוף את הספרים, אלא ממש לפתוח. לבחור מקצוע מסוים ולבדוק יחדיו מהו הנושא הראשון בספר. לקרוא קצת, לשוחח על זה וכך להכניס את הילד לאווירה הלימודית ולפתח בו סקרנות לקראת הבאות.
 
עם ילדים המתקשים במקצועות רבי מלל, כדוגמת היסטוריה, אזרחות ותנ"ך, ניתן לשבת ולספר להם במילים פשוטות את הסיפור ההיסטורי או התנ"כי, כך שכאשר הם יפגשו בו בכיתה, הם יגיעו אל המוכר. כמובן שגם במתימטיקה ניתן להתחיל להציץ אל הנושאים החדשים ולתרגל אותם.
 
4. הקניית אסטרטגיות למידה: חשוב מאוד לתרגל עם הילד אסטרטגיות למידה בסיסיות – כיצד לענות תשובה מלאה (בגיל הצעיר), כיצד לענות תשובה כפסקה (בגיל הבוגר), איך ללמוד למבחן, איך לנהל את הזמן וכד'. מיומנויות אלה חשובות לכלל התלמידים.
 
כמובן שניתן להיעזר באנשי מקצוע במידה ומתעורר צורך בחיזוק ובאימון בנושאים הבסיסיים הללו.
 
לשאלות בעניין הכנה לביה"ס וחזרה ללימודים אתם מוזמנים לפנות אלינו או להתקשר לטלפון 1599-555-567
 
בברכת שנת לימודים מוצלחת ומהנה,
 
זהבה קלנר
מייסדת ומנהלת מכון אותיות